top of page

Znaczenie rodzinnych posiłków

W dzisiejszym świecie nie jest niczym niezwykłym, że czas po lekcjach czy po pracy spędzamy są na wysyłaniu dzieci na zajęcia dodatkowe, pędzimy do domu z pracy ponieważ zostaliśmy zatrzymani na spotkaniu i próbujemy pomóc dzieciom w zadaniach domowych - na ostatnią chwilę.


Ale kiedy ostatni raz usiedliście, żeby zjeść kolację jak rodzina?


Kiedy opracowywaliśmy zestawy sztućców Doddl, przeprowadziliśmy wiele badań dotyczących nawyków żywieniowych i rodzinnych posiłków.


Zwykle dzieci karmione są wcześniej i często otrzymują inne pokarmy niż ich rodzice, czy więc czy tradycyjny rodzinny obiad czy kolacja należą do przeszłości?


Mamy nadzieję, że nie, a oto kilka powodów, dla których tak uważamy…


Komunikacja - Wykorzystując stół do jadalni jako swoją przetrzeń, czas posiłków to idealny moment na dzielenie się historiami o tym, jak minął dzień, przedyskutowanie tego, co wydarzyło się w szkole lub na podwórku, jak również rodzinne planowanie. U starszych dzieci czas ten może również pomóc w zidentyfikowaniu wszelkich zmian w zachowaniu, które mogą wskazywać na problemy emocjonalne, taki jak zastraszanie.


Większa różnorodność - dzieci, które obserwują swoich rodziców jedzących szerszą gamę potraw, mogą być bardziej skłonne do ich spróbowania będąc przy tym mniej wybrednymi. Jest to przykład naśladowania, który działa szczególnie dobrze, gdy rodzeństwo również je to samo jedzenie.


Maniery przy stole - czas, w którym możesz usiąść i zademonstrować dziecku elementy savoir-vivre'u , pomaga zaszczepić w nim umiejętności obcowania z innymi ludźmi, które przyniosą korzyści zarówno podczas jedzenia w domu, jak i poza nim.


Docenienie przygotowywania posiłków - Domowy posiłek oznacza nie tylko korzyści żywieniowe dla waszych dzieci, ale także wymierne korzyści na koncie bankowym. Zaangażowanie dzieci w przygotowanie posiłku oznacza, że ​​mogą one zrozumieć, co dzieje się podczas gotowania posiłków, jak rownież mają możliwość usiąść dumnie razem z rodzicami i ze smakiem spożywać efekt własnej pracy. Nasz nóż Doddl to idealne narzędzie dla dzieci, aby bezpiecznie nauczyły się siekać warzywa!


Ogólny poziom szczęścia - Badania wykazały, że jedzenie rodzinnych posiłków ma duży wpływ na ogólnie rozumiany poziom szczęścia dzieci, pomagając im być bardziej stabilnymi emocjonalnie.


Więc jeśli wspólne posiłki za każdym razem wydają się niemożliwe, spróbuj wprowadzić choć kilka okazji do wspólnego spędzania czasu - nawet jeśli tylko w weekendy. Chwyć sztućce, naucz dzieci, jak nakryć stół i wcinajcie razem

!

24 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


doddl indigo (2).png
bottom of page