top of page

Podróżowanie z małymi dziećmi


Podróżowanie z małym dzieckiem...


Właśnie to zdanie może spowodować u nas zimne poty i dreszcze. Nie masz pojęcia, jak to się potoczy, możesz zaplanować wszystko z najdrobniejszymi szczegółami i przeżyć koszmar lub nic nie zaplanować i doświadczyć najłatwiejszej podróży, jaką kiedykolwiek miałeś. Wszyscy podróżowaliśmy ze stertą toreb, zabawek i przekąsek, które czasem nawet się nie otwierają, a coś zupełnie przypadkowego utrzymuje nasze małe anioły rozbawione i aktywne przez wiele godzin.

Jednak jak mówią „wcześniejsze przygotowanie zapobiega problemom” (lub coś podobnego), dlatego jesteśmy planistami - na wszelki wypadek. Oto kilka wskazówek i pomysłów, które pomogą Ci uczynić wszystko tak łatwym, jak to możliwe - nawet jeśli myślisz, że nie będziesz ich potrzebować ...

Weź przekąski

To brzmi tak banalnie, ale po prostu je weź. Weź dużo. I to przekąski różnorodne. Staraj się dbać o zdrowie (z oczywistych powodów, ale także dlatego, że podróżujący maluch nakarmiony słodkościami jest koszmarem dla wszystkich) i najlepiej, aby nie narobił zbyt wiele bałaganu. Rodzynki, paluszki, surowe produkty (takie jak paluszki ogórkowe / marchewkowe) chipsy owocowe, mała miseczka suszonych płatków są idealne i nie zapominaj o różnorakich napojach. Jeśli nasze pociechy mają wybór i wiedzą, że jest jeszcze wiele do zrobienia, to świetny sposób, aby zapewnić im rozrywkę, a także uniknąć wybuchów gniewu.

Dokonaj dobrego wyboru zabawek

Mały zestaw ulubionych, małych zabawek malucha to jest to. Najtrudniejszą częścią jest ustalenie, co to jest, jeśli, podobnie jak większość małych dzieci, twoje dziecko ma tendencję do zmiany ulubionych zabawek bez wcześniejszego ostrzeżenia. Karty (szczególnie karty z obrazkami - czerwony samochód, samolot, pies itp.) są świetne - w zasadzie wszystko, co nie zajmuje zbyt długo, aby to posprzątać. Niezależnie od tego, czy jesteś w samolocie, pociągu, czy samochodzie, zbieranie stu zabawek z podłogi, nigdy nie jest fajne, a ryzyko utraty jakichkolwiek z nich jest przerażające. Warto zainwestować w tacę do ćwiczeń z krawędziami, szczególnie tymi przeznaczonymi do siedzeń samochodowych. Są one świetne, aby umożliwić małym dzieciom / przedszkolakom zajęcie się zagadkami, rysowaniem i grami oraz pomaga utrzymać wszystko na miejscu. Jeśli nie masz takie ‘wypasionej’ tacy, zwykła też się sprawdzi.


Normalna taca tez sie sprawdzi.

Drzemka

Nie dla ciebie (jeszcze!). Nie zawsze jest to możliwe i może być wyzwaniem, aby nasze pociechy zasnęły przed podróżą, ale jeśli możesz zaplanować długie podróże samochodem lub loty samolotem, tak aby pokryły się z normalną rutynową drzemką twojego malucha, znacznie ułatwi to podróż tobie i twojemu maluszkowi, a także pomoże złagodzić podenerwowanie zanim dotrzesz do celu.

Korzystać z technologii czy nie korzystać z technologii…

Oczywiście wszyscy marszczą brwi, jeśli widzą dziecko trzymane przed tabletem lub urządzeniem przenośnym, aby było cicho. Wszyscy jesteśmy winni oceniania rodziców, którzy to zrobili, ale niech ten rzuci kamieniem, komu się to nie zdarzyło. Jako rodzic w pełnym samolocie, pociągu lub autobusie, wiesz że nie ma nic gorszego niż krzyczące dziecko, szczególnie gdy czujesz, że wszyscy gapią się na ciebie, kiedy ty próbujesz zrobić wszystko aby zachować kontrolę nad twoim małym potworem. Więc jeśli Świnka Peppa lub Teletubisie są w stanie ich uspokoić i zająć, to po prostu to zrób i nie torturuj się. Godzina dodatkowego czasu z tabletem nie zrujnuje im całego życia i może być twoim ratunkiem. I nie zapomnij pobrać ulubionych programów przed podróżą. Książki audio i listy rymowanek to także świetny sposób na rozrywkę dla najmłodszych podczas długich podróży – może uda ci się nawet trochę odpocząć 😊

Ułatw latanie

Spróbuj podróżować lekko! Łatwiej powiedzieć niż zrobić z małym dzieckiem! Jeśli możesz zabrać ze sobą wszystko, co najważniejsze, i zapakować w jedną walizkę kabinową, będzie to o wiele łatwiejsze niż walka z małym dzieckiem i naręczem bagażu podręcznego.

Daj im własną torbę do kierowania, noszenia lub ciągnięcia - pokochają to naśladując cię, gdy ty pchasz swoje walizki, ale pamiętaj o powyższym punkcie, bo to ty będziesz musiała przenieść je do samolotu! Torby Trunki i Litelife są fantastyczne i często są wyposażone w paski, dzięki którym możesz ciągnąć lub trzymać malucha – świetny pomysł na zatłoczonym lotnisku.


Loty długodystansowe

Czasami możesz zarezerwować powiększone siedzenie z podróżnym łóżeczkiem lub siedziskiem. W niektórych samolotach foteliki podróżne są jak chodziki dla niemowląt. Warto wziąć dużą pieluchę muślinową, małe prześcieradło lub cienki koc, aby położyć go na siedzisku przed umieszczeniem na nim niemowlęcia - ponieważ są one często używane! Weź również lekki koc, aby zarzucić go na górę.

Do lądowania.

Podczas lotu daj swojemu dziecku coś do ssania - butelkę, pierś lub smoczek, aby wyregulować ciśnienie w uchu, szczególnie podczas rozpoczynania schodzenia do lądowania, ponieważ zmiana ciśnienia z 8000 stóp (normalne ciśnienie w kabinie) na ziemię jest znacząca, zwłaszcza ostatnie 2000 stóp. Połknięcie pomaga regulować ciśnienie w uchu niemowląt i małych dzieci.

Wreszcie oddychaj, relaksuj się i ciesz się…

Wiemy, jak stresujące mogą być podróże z małymi dziećmi, ale koniec końców będzie co wspominać (dobrze bądź źle) 😊 I możesz się tyle tylko przygotować na ile to możliwe, gdy weźmiesz pod uwagę, jak nieprzewidywalne może być życie i podróżowanie z małym dzieckiem. Pamiętaj, że nie jesteś sama, wielu z nas przeżywa te same stresy i napięcia, nieraz zobaczysz to spojrzenie innych ludzi „Rozumiem przez co przechodzisz”, a kiedy dotrzesz do celu podroży, zrozumiesz ze było warto!


Pozdrawiamy


Team Doddl

45 wyświetleń0 komentarzy

コメント


doddl indigo (2).png
bottom of page