top of page

Jak powstały sztućce Doddl i dlaczego są tak wyjątkowe?

Doddl zdobyły szerokie uznanie takich osób jak Theo Paphitis (znany brytyjski przedsiębiorca) czy tez takich programów jak: The Gadget Show Live - British Inventor Project oraz Mum and Baby Show.

Zanim jednak to się stało, projekt Doddl rozpoczął swoje życie jako pomysł w głowie pani Catherine Dodd. Catherine zauważyła, że ​​kiedy jej dziecko złamało uchwyt plastikowego widelca, zaczęło jeść bardziej efektywnie, gdy chwyt został całkowicie zdjęty.

Catherine zauważyła, że ​​istnieje luka na rynku sztućców dla dzieci, ponieważ w tym przypadku rozwój umiejętności motorycznych jest inny i brakuje tu dedykowanych sztućców dla najmłodszych. Jak podkreśla: dzięki naszym obszernym badaniom ze specjalistą ds. Rozwoju dziecka z Norton College, który współpracował z nami w naszym sześciomiesięcznym projekcie badawczo-rozwojowym dotyczącym ergonomii, dowiedzieliśmy się, że tempo rozwoju w tych obszarach może się znacznie różnić w zależności od płci i wieku.

Ponadto nadal istnieją badania, które łączą rozwój chwytu cęgowego z ulepszonym pisaniem, a niektóre z nich wskazały związek rozszerzania diety, w tym końcowej fazy BLW ze zwiększonymi zdolnościami językowymi dziecka. Może być tak, że z powodu ograniczeń, którymi charakteryzują się zwykłe sztućce niektóre dzieci są odstawiane od piersi później, co może w pewien sposób wpływać na ich zdolność do formowania liter i słów na głos.

Na początku Catherine zaczęła sama tworzyć niektóre projekty (zdjęcia poniżej), po czym zaprosiła do współpracy profesjonalna firmę brytyjska zajmującą się designem. Specjaliści podjęli natomiast współpracę z lokalnymi żłobkami i posłużyli się niezliczonymi sesjami jedzenia winogron, siekania bananów z maluszkami, dopóki razem ze specjalistą ds. Rozwoju Dziecka z Norton College nie wyłonili najbardziej optymalnych kształtów sztućców Doddl.

Początkowe zadanie polegało na opracowaniu rękojeści, która promowałby uchwyt cęgowy. Osiągnięto to używając bardzo prostego i powtarzalnego ćwiczenia: przenoszenia winogron i groszku z jednej miski do drugiej, w grupach chłopców i dziewcząt, w wieku od 2 do 4 lat za pomocą sztućców z różnymi uchwytami wykonanymi z gliny modelarskiej. Interesującą rzeczą dotyczącą sposobu używania widelców, która czyni je wyjątkowymi, jest to, że użytkownik odwraca widelec, aby dźgnąć winogrona lub kiełbasę, ale następnie obraca się, aby użyć go jako łyżeczki do rzeczy takich jak groszek.Firma Doddl otrzymała fundusze na dalszą pracę z Centrum Rozwoju Produktu MAS. Liczni konsultanci chcieli rozszerzyć zakres sfery komercyjnej, aby projekt i marka miały szerszą obecność na rynku. Koncept ewoluował w kierunku rozwoju zestawu nóż, widelec i łyżka. Od pierwszego kontaktu z grupą dzieci było oczywiste, że dzieci nie mają siły w nadgarstku, ponieważ struktura chrząstki jest słabo rozwinięta i nie umożliwia przeniesienia dużych obciążeń. Z tego powodu specjaliści starali się zniwelować niedoskonałość większości standardowych noży i przesunąć uchwyt nad górną jego część. Spójrzcie poniżej na pierwsze listy prototypy ostrzy i uchwytów.Kluczowe znaczenie dla specyfikacji miały badania nad dobraniem odpowiednich materiałów, miękkich w dotyku, które stwarzają najmniejsze ryzyko wypłukiwania dystrybutorów hormonalnych czasami obecnych w niektórych materiałach elastomerowych.

Specjaliści Doddl testowali nawet istniejące produkty wiodących marek, które twierdzą, że ich produkty są wolne od BPA. Stwierdzili jednak, że nie przeszły one określonych testów jakościowych. Testowanie różnych tworzyw sztucznych doprowadziło do określenia, które z dostępnych opcji materiałów TPV, TPE i TPO istniejących na świecie są najwłaściwsze. Ze względu na cykle grzewcze zmywarki do naczyń i migrację tłuszczów, musiały to być najlepsze materiały, aby też umożliwić unikalne, podwójne wtryskiwanie rękojeści, która sama była wtryskiwana nad ostrzem ze stali nierdzewnej w cyklu produkcyjnym.
240 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


doddl indigo (2).png
bottom of page