top of page

Czy powinniśmy liczyć dzieciom kalorie?

Media twierdzą, że ​​otyłość u dzieci osiągnęła poziom epidemii. W badaniu przeprowadzonym w listopadzie 2016 r. Otyłość wśród dzieci w wieku 4-5 lat osiągnęła 9,3%, nieznacznie wzrastając w porównaniu z rokiem poprzednim.


Wiele trzeba zrobić, aby rozwiązać problem otyłości w dzieciństwie, np. więcej ograniczeń na reklamę fast foodów i zachęcanie do większej aktywności fizycznej. Ale czy liczenie kalorii to już krok za daleko?


Zdecydowanie nie.


Jeśli obawiasz się, że Twoje dziecko może mieć nadwagę, pomocne może być śledzenie tego, co dziecko spożywa i upewnienie się, że otrzymują wszystkie składniki odżywcze, które powinno.


Prowadzenie dziennika żywieniowego może pomóc ci zobaczyć, czy twoje dziecko tak naprawdę je zdrowo.


Martwisz się, że twoje dziecko jest „trochę pucołowate”? To nie powinno być problemem! Upewnij się, że ma zbilansowaną dietę ze zdrową dawką ćwiczeń fizycznych. Zazwyczaj ​​dziecko sporo pożywienia pochłania ale w tym samym czasie spala ogromna dawke kalorii, co jest procesem zupelnie naturalnym. Ciągle się rozwija i uczy, a do tego potrzebuje dużo energii.


Ograniczenie wszelkich grup żywności (innych niż te o wysokiej zawartości cukru lub tłuszczu) doprowadzi do obniżenia poziomu energii, co może być niebezpieczne dla rozwoju twojego dziecka, a także prowadzić do ciągłego jęczenia typu „ja jestem głodny'' !


Dlatego zamieniaj słodkie potrawy, takie jak ciastka i ciasta, na niskosolne potrawy, o niskiej zawartości cukru i bardziej zdrowe alternatywy, takie jak świeże koktajle pełne owoców i warzyw.


Oczywiście, nieznaczne oszukiwanie zdrowej diety tu i ówdzie jest również dozwolone, ​​o ile pozostaje ono dodatkiem i nie zastępują głównego pożywienia twojego dziecka.


Nigdy nie pozwalaj dzieciom liczyć kalorii - to nie jest konieczne!


Tobie natomiast poniższa wskazówka potrzeb kalorycznych dziecka jak najbardziej może się przydać:


Wiek:

1-3: 1230 dla chłopców, 1165 dla dziewcząt

4 -6: 1715 dla chłopców, 1545 dla dziewcząt

7-10: 1970 dla chłopców, 1740 dla dziewcząt

11-12: 2200 dla chłopców, 1845 dla dziewcząt


15 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page