top of page

Angażowanie dzieci w przygotowanie posiłków

Jeśli doświadczyliście już przygotowywania posiłków z szalejącymi dziećmi wokół stóp, dlaczego nie zaangażować dzieci w przygotowanie posiłków?


Myślenie wśród pediatrów jest takie, że gotowanie z dzieckiem może zachęcić do bardziej zróżnicowanego jedzenia, ale może także rozwijać umiejętności matematyczne i koordynacyjne.


Uwielbiamy ideę zachęcania dzieci do odgrywania większej roli w wyborze, przygotowywaniu i gotowaniu prostych posiłków, co może oznaczać, że w rzeczywistości zjadają one szerszą gamę produktów spożywczych.

Pozwalanie dzieciom na dotykanie składników i mówienie o tym skąd pochodzą, to świetny sposób na przezwyciężenie niepokojów związanych z jedzeniem - im bardziej składniki stają się rozpoznawalne i dzieci bardziej oswojone, tym większe jest prawdopodobieństwo, że będą je jeść!


Odliczanie składników, rozmawianie o kolorach, a nawet omawianie, od której litery zaczynają się nazwy to inne sposoby nauki poprzez gotowanie.


Jest to również świetny sposób na wprowadzenie nowych składników i tekstur, a także uczynienie go mniej przyziemnym zadaniem dla Ciebie!


Nasze ergonomiczne sztućce, a

w szczególności nóż, mogą być idealnymi narzędziami do mieszania i rozdrabniania składników.

20 wyświetleń0 komentarzy

Comentários


bottom of page