Angażowanie dzieci w przygotowanie posiłków

Jeśli doświadczyliście już przygotowywania posiłków z szalejącymi dziećmi wokół stóp, dlaczego nie zaangażować dzieci w przygotowanie posiłków?


Myślenie wśród pediatrów jest takie, że gotowanie z dzieckiem może zachęcić do bardziej zróżnicowanego jedzenia, ale może także rozwijać umiejętności matematyczne i koordynacyjne.


Uwielbiamy ideę zachęcania dzieci do odgrywania większej roli w wyborze, przygotowywaniu i gotowaniu prostych posiłków, co może oznaczać, że w rzeczywistości zjadają one szerszą gamę produktów spożywczych.

Pozwalanie dzieciom na dotykanie składników i mówienie o tym skąd pochodzą, to świetny sposób na przezwyciężenie niepokojów związanych z jedzeniem - im bardziej składniki stają się rozpoznawalne i dzieci bardziej oswojone, tym większe jest prawdopodobieństwo, że będą je jeść!


Odliczanie składników, rozmawianie o kolorach, a nawet omawianie, od której litery zaczynają się nazwy to inne sposoby nauki poprzez gotowanie.


Jest to również świetny sposób na wprowadzenie nowych składników i tekstur, a także uczynienie go mniej przyziemnym zadaniem dla Ciebie!


Nasze ergonomiczne sztućce, a

w szczególności nóż, mogą być idealnymi narzędziami do mieszania i rozdrabniania składników.

12 wyświetlenia0 komentarz

Wyłączny przedstawiciel marki Doddl w Polsce

FMCG Export Experts Limited

16 Festival Way

Cheltenham

UK 

 

Tel. (UK) 00 44 743 441 4441                  (PL) 00 48 536 557 337            

Registration No: 10886182   

Vat No: GB 278 4561 63

Email:info@fmcgexportexperts.com

         info@doddl.pl

©2019 Doddl Polska. Wszystkie prawa zastrzeżone.